ריהוט לבית

איך לבחור ארון ילדים

איך לבחור ארון ילדים?

הארון הוא אחד הרהיטים המשמעותיים  בחדר הילדים, ולכן חשוב שהוא יבחר כהלכה.

הוא חייב להיות מותאם הן בהיבט העיצובי, אך גם בהיבט הפונקציונלי שימושי שלו: נוחות למשתמשים והתאמה לסביבת החדר, בהיבט של סוג הדלת ונפח הארון.

לצפייה בקטלוג ארון ילדים לחצו כאן.

סוגי ארונות

לארונות חדרי ילדים בפרט, ולארונות בכלל ישנם מספר סוגים:

  1. ארון הזזה
  2. ארון דלתות נפתח
  3. ארון דלת מתקפלת ועוד.

לכן, חשוב לבחור את הארון שיספק בדרך המירבית את הצרכים של החדר.

 

בטיחות הארון

בטיחות הארון יכולה להיות גורם מכריע, גם באשר לחומרי הגלם וגם באשר לסוג הארון, באם מדובר בדלתות הזזה עם מנגנון מסוים, או דלתות פתיחה רגילות.

חשוב להימנע ככל הניתן מרכישת ארון לחדר ילדים שמכיל מוצרים שיכולים להזיק לבריאותם או חלילה שנוצרו מחומרים רעילים, וכן סוגים של ארונות שלא תואמים את אופי החדר או מסכנים את הילד.

ההמלצה היא לבחון את הארון גם באופן התפעולי שלו, כמו למשל לפתוח ולסגור את הדלתות והמגירות, בכדי לוודא שהוא בטיחותו למשתמשים בו, ובכדי למנוע תקלות.

 

גודל הארון

גודל הארון הנחוץ בחדר הילדים צריך להיות תלוי בעיקר בגודל החדר. לצורך כך מומלץ מבעוד מועד להצטייד במידות המדויקות של השטח העומד לרשות הארון החדר, לרבות האזורים בהם נפתחות הדלתות, במידה ויש צורך בכך.

חשוב לבחור ארון שלא יתפוס חלק גדול מהחדר, בכדי לאפשר לילדים לשחק ולבלות בחדר, מבלי שירגישו תחושה של צפיפות.

 

עיצוב הארון

כיום, מרבית ארוני הילדים מגיעים בעיצובים ובצבעים מגוונים. חשוב לבחור ארון שיתאים בעיצובו לשאר האלמנטים בחדר, אך בד בבד למצוא ארון ניטרלי ככל הניתן, מאחר ומדובר בהוצאה גבוהה על רהיט שאמור לשמש לשנים רבות.

 

איכות החומרים

ארונות, כמו מרבית הרהיטים בימינו, מגיעים באיכויות שונות, ומיוצרים מחומרים שונים. לכן, מומלץ לתת את תשומת הלב על איכות חומרי הגלם מהם עשוי הארון. בנוסף, כדאי לוודא שהחומרים עמידים וחזקים דיו, לטובת אכסון רב של חפצים.

 

אופי הארון והחלוקה

מכיוון שהארון אמור לאחסן חפצים רבים ושונים כמו פרטי לבוש, נעליים צעצועים ועוד, חשוב שהחלוקה הפנימית שלו, כלומר האופן שבו הוא מאובזר, יתאים את הצרכים האישיים שלכם בצורה הטובה ביותר, באם יש דגש על מספיק מקום לארגזי משחקים שונים, או כמו גדולה של מגירות לאכסון פרטי לבוש רבים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *