ריהוט לבית

איך לבחור ספריה עם כוורת

איך לבחור ספריה עם כוורת

ספרייה בחדר ילדים היא רהיט חשוב מיוחד, וככל שהילד הולך ומתבגר כך היא הופכת לרהיט חובה.

ישנם סוגים מגוונים של ספריות, כאשר אחת הספריות הפופולאריות היא ספרייה עם כוורת.

את הכוורת ניתן למקם במקומות שונים ומגוונים ברחבי בחדר: מעל המיטה, מעל שולחן העבודה ועוד.

הכוורות באות בגדלים שונים המותאמים לאחסון של כמות משתנה של ספרים וחפצים נוספים.

לצפייה בקטלוג ספריות עם כוורת

 

מה זו ספרייה עם כוורת?

פעמים רבות הספרייה היא חלק מסט חפצים שנמכר יחד: שולחן כתיבה ועבודה, מגירות ובמקרה שלנו גם כוורת המיועדת לאחסון ספרים. כוורת היא בעצם שידה או ארונית מדפים המיועדת לאחסון ספרים וחפצים נוספים: תמונות, קופסאות חפצים, צמחים ועוד.

 

סוגי כוורות

ישנם שני סוגים מרכזיים של כוורות ספרים:

כוורת קיר

כוורת התלויה על הקיר ומקובעת אליו. כוורת קיר יכולה להיות תלויה מעל המיטה או מעל שולחן העבודה, ומתאימה לשימוש של ילד בוגר יחסית שיכול להגיע אליה בלי להתאמץ או לטפס על רהיטים.

כוורת קיר יכולה להגיע בגדלים שונים אך לרוב היא תהיה קטנה יותר מכוורת המונחת על הרצפה.

 

כוורת המונחת על הרצפה

כשמה כן היא, כוורת שלא מקובעת לקיר אלא מונחת על הרצפה. למעשה, כוורת רצפה היא כמו ארון מדפים פתוח, המיועד לאחסון ספרים וחפצים נוספים. ניתן למקם כוורת זו בכל מקום בחדר, כאשר המיקום הנפוצים הם ליד שולחן הכתיבה או ליד המיטה.

 

כיצד לבחור כוורת ספרים לילדים?

ישנם מספר קריטריונים שיש לקחת בחשבון בטרם בוחרים כוורת ספרים:

חומרי הגלם

אם אתם מעוניינים שהכוורת תחזיק במשך שנים תוך שימוש תכוף של הילדים שלכם (ואתם וודאי יודעים שילדים לא תמיד עדינים בשימוש ברהיטים) כדאי לרכוש כוורת מחומרי גלם איכותיים העמידים בפני רטיבות, בלאי ושריטות. בנוסף, חומר הגלם של הכוורת משפיע על המראה של הספרייה.

אחד מחומרי הגלם הנפוצים והפופולאריים לייצור כוורות וספריות הוא למין, חומר עמיד במיוחד שמקנה לחדר מראה נעים ומזמין.

 

גודל הכוורת

חדרים שונים באים בגדלים שונים, וכך גם כוורות ספרים. וודאי תרצו שמצד אחד הכוורת תהיה גדולה מספיק להכיל את הספרים והחפצים הרלוונטיים של הילד שלכם, ומצד שני שלא תהיה גדולה מדי עבור החדר של הילד ושלא תיראה גדולה ומגושמת בהשוואה לרהיטים האחרים בחדר.

מסיבה זו מומלץ מאוד למדוד את החללים בחדר המיועדים לספריה ולכוורת.

 

עיצוב הכוורת

חשוב מאוד לבחור כוורת המעוצבת לטעמכם ולטעם ילדיכם, ושגם תתאים לרהיטים האחרים בחדר. באוליווד רהיטים דגמי הכוורות השונים מגיעים בשלל צבעים לבחירתכם.

 

בטיחות

כידוע – בטיחות קודם. הדבר חשוב במיוחד כשמדובר בכוורת המקובעת לקיר, וכל שכן כאשר היא ממוקמת מעל המיטה. חשוב לוודא שהקיבוע חזק ועמיד, ושהכוורת בטוחה לשימוש ולא מסכנת אף אחד.

 

סוג הכוורת

לפי העדפתכם, כוורת המקובעת לקיר או כוורת המונחת על הרצפה. הדבר תלוי לא מעט במבנה החדר של הילד ובאופן בו אתם מעוניינים לעצב אותו.

 

קחו את הילד שלכם איתכם לקניות

ישנם הורים שמקבלים החלטות שכאלה יחד עם הילד, לעומת הורים אחרים שמקבלים את ההחלטות לבד. סוג הורות זה אינדיבידואלי ותעשו מה שנכון בעיניכם, אך בסופו של דבר מי שישתמש בספרייה יהיה הילד שלכם.

קחו אותו איתכם לקניות והיוועצו בו לגבי הספריות והכוורות שהוא אוהב. בין אם בסופו של דבר תקנו את הספרייה שבחר ובין אם לא, חשוב תמיד להיות קשובים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *