ריהוט לבית

איך לבחור מיטת חבר נשלפת

איך לבחור מיטת חבר נשלפת

איך לבחור מיטת חבר נשלפת

 

מיטת חבר נשלפת מתאימה לבני נוער וילדים המארחים את חבריהם ללינה.

מכיוון שהיא מיועדת לילדים, היא צריכה להתאים למידותיהם וכמובן להיות איכותית.

המאמר יפרט כיצד לבחור מיטת חבר נשלפת.

לצפייה בקטלוג מיטות חבר נשלפות

חשיבות חומרי הגלם של מיטה נשלפת

השינה משפיעה על ילדים ונוער מבחינה בריאותית, ולכן בחירת המיטה מאוד משמעותית בגילאים צעירים.

כשהשינה אינה איכותית, הורמון הגדילה עלול להיפגע. בשל עובדה זו, המיטה הנשלפת חייבת להיות מיוצרת מחומרי גלם איכותיים, להיות נוחה ויציבה. כך לא רק שתהיה שינה מועילה, אלא גם מצב רוח רגוע, כיוון שלשינה יש גם השפעות על כך.

המיטה כוללת את הבסיס, הדפנות, המסגרת, רגלי המיטה והמזרן. כל אלו יקבעו את איכות השינה, באם יהיו מיוצרים מעץ מסיבי או משילוב של עץ ומתכת. חומר זול ואיכותי מומלץ הוא עץ סנדוויץ’ עם ציפוי פורמייקה.

העמידות שלו גבוהה והוא משתלם מבחינת המחיר. כמובן שעץ מלא כמו אלון או אורן נחשב לחומר יותר איכותי, אך גם המחיר בהתאם.

לעומתם, סיבית היא חומר פחות עמיד, פחות בטיחותי ולא איכותי. מכיוון שהילדים משתוללים וקופצים על המיטה, היא חייבת להיות בטיחותית ועמידה, ולכן סנדוויץ’ הוא החומר המומלץ ביותר. כאשר החומר חזק, המיטה טובה יותר ותחזיק לאורך שנים, וגם החברים ייהנו משינה איכותית.

 

נוחות שליפת המיטה

את מידת המיטה יש להתאים לגובה, רוחב ומשקל הילד, אך יש לקחת בחשבון שהוא גדל עם הזמן. בנוסף, יש להתאים אותה לחלל החדר מבחינת המידות והמיקום, כך שיהיה ניתן לפתוח אותה בקלות ותהיה אליה גישה.

אין טעם לרכוש מיטה נשלפת כאשר החדר קטן ואין מעבר למיטה כשהיא נפתחת. החדר צריך להיות מרווח. מצד שני, ניתן לפתור את בעיית הגודל בחדר קטן באמצעות ארגז מצעים.

מיטה נשלפת יכולה לכלול ארגז מצעים, שיש לו יתרונות אחסון והוא למעשה חלק מהמיטה. כך ניתן לאחסן בו דברים החוסמים את הגישה בזמן אירוח החבר.

אם למשל תיקי בית הספר מפריעים וגורמים לצפיפות, אפשר להניח אותם בארגז המצעים.

ניתן לאחסן בארגז ספרים ואז התחתית שלו צריכה להיות חזקה יותר מזו המשמשת לאחסון של דברים קלים כמו מצעים. גם המסילה צריכה להיות מותאמת למשקל האחסון. מומלץ לבקש מסילות שקטות עם גלגלי גומי, כדי למנוע רעש בפתיחת וסגירת הארגז והמיטה.

 

 באילו סגנונות ניתן לבחור מיטה נשלפת?

כאשר בוחרים מיטת נוער נשלפת, מומלץ שהילד יבחר את הסגנון כדי שתהיה לו אמירה לגבי החדר שלו.

גם אם הנראות אינה תואמת לטעמכם, חשוב שהבחירה תיעשה לפי טעמו, גם בשל הדימוי העצמי וגם על מנת לארח חברים מבלי לחשוש מתגובתם על הסגנון של המיטה.

הילד שלכם מן הסתם יודע מה הולך היום, איזה מותגים ראה אצל חבריו, ובסופו של דבר הוא זה שגר בחדר ולכן ישנה חשיבות רבה לבחירה העצמאית שלו.

כאשר בוחרים מיטה נשלפת בהתאמה אישית, מומלץ לבקש שלא יעשו שימוש בצבעים רעילים אלא בצבעים על בסיס מים או לכה.

הבטיחות היא מרכיב חשוב ביותר, בעיקר כשמדובר בילדים וזאת הסיבה שיש להקפיד גם שלמיטה יהיו 4 רגליים כדי שלא תתנתק. בחנויות הריהוט תוכלו למצוא מגוון עשיר של מיטות נשלפות מחומרים איכותיים בשלל טקסטורות, צבעים וגדלים.

 

התאמת המיטה לעיצוב החדר

כיוון שהילד הוא זה שבוחר כיצד המיטה שלו תיראה, ניתן לעשות כמה דברים כדי שהיא תתאים לחדר. את הקירות ניתן לצבוע בצבעים בעלי גוון בהיר המשרה תחושת רוגע וניקיון.

בגיל ההתבגרות נוהגים לתלות בחדר פוסטרים של דמויות נערצות, ולכן הבסיס הבהיר מתאים במיוחד.

את המיטה רצוי להתאים כך שהחלון לא יפזר אור ישיר על ראשו של הילד. ניתן להתקין תריס או וילונות שימתנו את קרינת האור.

גם מיקום המיטה באלכסון עם הפנים לדלת יעניק לילד ביטחון כדי לראות מי נכנס לחדר. כך, החברים שיגיעו להתארח ייהנו מתנאי שינה נוחים ומביטחון.

לסיכום, כאשר מזמינים מיטה נשלפת, חשוב שהיא תכלול את כל המפרט הטכני הכולל את סוג המיטה, ארגז מצעים, מסילות מנגנון פתיחה וכד’. מומלץ לעשות רישום מפורט עם המחיר וזמן האספקה ביום ההזמנה, ולקבל אחריות של 5 שנים לפחות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *