ריהוט לבית

איך נבחר מיטת קומותיים

 

איך נבחר מיטת קומותיים

איך נבחר מיטת קומותיים

 

מיטת קומותיים היא בעצם שתי יחידות של מיטות יחיד שבנויות אחת מעל השניה. מיטת קומותיים היא הבחירה הבטוחה כאשר מדובר בחדר השינה של הילדים. למיטה זו יתרונות רבים, אך גם מעט חסרונות.

לצפייה בקטלוג מיטות קומותיים לחצו כאן.

 

יתרונות מיטת קומותיים

חיסכון במקום

ידוע כי מיטה תופסת את רוב המקום בחלל החדר. כאשר משתמשים במיטת קומותיים ישנו חיסכון אדיר במקום. בעיקר אם חדר הילדים משמש גם כחדר למידה או חדר משחקים.

מיטת קומותיים תשאיר מקום לאחסן את שולחן הכתיבה ואת הצעצועים של הילדים.

 

קרבה בין אחים

מחקרים מוכיחים שאחים שישנים יחד בגיל צעיר גדלים להיות קרובים יותר מבחינה מנטלית. הילדים יהפכו להיות חברים טובים יותר, כיוון שהם יבלו יותר זמן ביחד.

 

אירוח חברים

יתרון יוסף הינו עניין האירוח! המיטות מגיעות עם אופציה לשליפה של מיטה נוספת, כך הילדים יוכלו לארח חברים.

 

משחקים יצירתיים

אפשרו נוספת, המאפשרת מקום מצויין למשחקים יצירתיים, הילדים יכולים לתלות סדין על המיטה ולהכין מבצר סודי רק שלהם, או להקרין על הסדין מופע צלליות.

הדמיון הפורה של הילדים יבוא לידי ביטוי במשחקים, ומיטת קומותיים היא מקום מצויין לכך!

 

חסרונות מיטת קומותיים

סכנת נפילה

כיוון שמדובר במיטות באופו מיחסי גבוהות יש סכנת נפילה של אחד הילדים, לכן חשוב שתסבירו לילדכם על החשיבות של לעלות ולרדת בסולם בצורה בטוחה!

 

חוסר בפרטיות

ילדים זקוקים לפרטיות, כיוון שמיטת הקומותיים גורמת לילדים להיות יחד רוב הזמן הפרטיות שלהם עלולה להיפגע, בהמשך המאמר נסביר איך להגן על פרטיות הילדים.

 

המיטה העליונה

לעיתים שני הילדים ירצו לישון במיטה העליונה, משום מה המיטה העליונה נתפסת בעיניי הילדים כעדיפה ומושכת יותר ולכן חשוב שתקבעו מראש את הגבולות על מנת למנוע ריבים מיותרים.

 

חמישה כללים למיטת הקומותיים המושלמת

כלל ראשון בטיחות

כיוון שמיטת הקומותיים היא מיטה בעלת גובה וסולם חשוב להשתמש באמצעי בטיחות.

שימוש בסולם שבנוי מעץ חזק ואיכותי ימנע סכנה שהסולם ישבר והילד יפול. בנוסף, חשוב לשים לב שלמיטה יש מעקה בטיחות, בדרך כלל במיטות אלו ישנו מעקה בטיחות מובנה, אך אם לא ניתן לחבר למיטה מעקה בטיחות חיצוני.

 

כלל שני שמירה לאורך זמן

חשוב לבחור חומר איכותי, ישנם המון חומרים מהם מייצרים מיטות קומותיים, החומרים העיקריים הם מתכות מכל מני סוגים או עצים מכל מני זנים. חשוב שתבחרו בחומר איכותי על מנת שהמיטה תישמר לאורך זמן ולא תתבלה עם השנים.

 

כלל שלישי מיטת אורחים

בנוסף, כיום יש אפשרות למיטת אורחים נשלפת, אל תוותרו על האפשרות הזאת כיוון שהיא תאפשר לילדכם לארח חברים ותתרום רבות לכישורים החברתיים שלהם.

ילדים מאוד אוהבים להתארך אחד אצל השני ולשחק יחד, בעזרת מיטת אורחים תוכלו לארח את החבר של ילדכם למסיבת פיגמות ושינה משותפת.

 

כלל רביעי צבע ניטרלי

חשוב לבחור במיטה בצבע ניטרלי בעיקר אם מדובר באח ואחות שישנים יחד.

אם תבחרו בצבע כחול יתכן שהאחות לא תאהב את המיטה ואם תבחרו את הורוד כנראה שהאח לא יאהב את המיטה והילדים לא ירצו לישון בה. שוב שתבחרו מיטה שתתאים לשני המינים, בנוסף צבע עץ טבעי הוא נעים ויוצר מראה טבעי ומרגיע.

 

כלל חמישי פרטיות

פרטיות חשובה מאוד לעידוד העצמאות של ילדכם ולכן חשוב שתשמרו על גבולות ברורים ותיצרו לכל ילד את המקום הפרטי שלו. תוכלו להרשות לילדים לעצב כל אחד את האזור שלו לפי רצונו.

הילדים יוכלו להדביק מדבקות של גיבורי הילדות שלהם על החלק בקיר שקרוב אליהם או לבחור בצבע אהוב למצעים שלהם וכך הילדים ירגישו שיש להם עולם פרטי שלהם.

 

לסיכום

הבחירה הבטוחה כשמדובר בחדר השינה של ילדכם. למיטת קומותיים יתרונות רבים אך גם מעט חסרונות, כיוון שישנה סכנת נפילה כאשר מדובר במיטת קומותיים חשוב שתסבירו לילדים על בטיחות ועל עלייה וירידה בטוחה מהסולם. בנוסף שוב לשים לב שהמיטה תהיה עשויה מחומרים איכותיים כך תשמרו על עמידות המיטה לאורך זמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *