ריהוט לבית

הארון האינטימי שלי – כיצד לבחור ארון לחדר השינה?

איך לבחור ארון לחדר שינה

איך לבחור ארון לחדר שינה

 

אם הבית הוא מקום המפלט מהשגרה הלוחצת של היומיום, חדר השינה הוא הדובדבן שבקצפת. חדר השינה הוא החדר הפרטי שמעניק לנו את הפינה להירגע כמו שצריך ממרוץ החיים, ולצבור כוחות לקראת יום המחרת. ארון לחדר שינה מוסיף אלמנט אחסון חשוב! לאור העובדה כי חדר השינה הינו אולי החדר החשוב ביותר אחרי הסלון בבית חשוב לוודא שהוא יהיה מותאם ומעוצב בדיוק לפי הצרכים והרצונות של האנשים הישנים בו מבלי להתפשר על אף אלמנט.

אחרי הכול מדובר ברהיט מסיבי וגדול ששני בנוכחותו אולי רק למיטה. בכתבה הבאה נציג מספר היבטים שמומלץ לבחון כאשר מגיעים לבחור ארון לחדר השינה.

לצפייה בקטלוג המלא של ארונות לחדר שינה לחצו כאן.

 

כשמדובר בארון לחדר שינה – לוקיישן לוקיישן לוקיישן

מיקום הארון בחדר השינה הוא אחד ההיבטים המשמעותיים ביותר בחוויית המשתמש הנגזרת ממנו. המיקום הנכון צריך להיות מושפע מהמרחב הזמין (צורת חדר השינה, האם מדובר בחדר גדול או קטן), מגודלו היחסי של הארון, וממאפיינים נוספים הקשורים בחדר (חלונות שאיננו רוצים שייחסמו וכדומה).

השאלה הקריטית ביותר למיקום הארון היא האם מתכננים את החדר סביב הארון או שמא מכניסים את הארון לחדר מעוצב קיים. אם החדר אינו מעוצב כלל, מרווח האפשרויות חופשי למדי וניתן לבחור את המיקום האידיאלי עבור הארון וסביבו לתכנן את יתר החדר. לעומת זאת אם הארון נכנס לחדר קיים (מחליף ארון ישן למשל) אזי ישנן פחות אופציות למשחק של מיקומים, וצריך לחשוב כיצד ניתן להפיק את המיטב מהמצב הקיים.

בכל מקרה חשוב שהארון יהיה מונח באופן נח ונגיש לשימוש. אין טעם להציב אותו בפינה מרוחקת או במקום שמקשה על פתיחתו – הארון הוא בין הרהיטים הכי משומשים באופן יומיומי ובתאם לכך רצוי למקסם את קלות התפעול שלו.

 

אילו תוספות תרצו לארון לחדר שינה שלכם?

רובינו מדמיינים ארון כמלבן רגיל שתופס נתח גדול מהחדר ופשוט נמצא שם. אולם גם אם בחרתם בארון מלבני סטנדרטי (זו ממש לא האפשרות היחידה), מדובר בעולם שלם של חלל פנימי שניתן לשחק אתו. מעבר לפיצ’רים הרגילים איתם מגיע ארון הבסיס ניתן להוסיף מדפים, מגירות ומתלים לקולבים לפי הצורך. ארונות רבים מעוצבים בגרסה מודולרית אשר מאפשרים שינוי מתמיד של המגירות והמדפים ובכך מעניקים אופציה לריענון מתמשך של הרהיט בלי הכורח לקנות חדש במקומו.

נוסף על מדפים ומגירות (תוספים משמעותיים שבהחלט כדאי להקדיש להם מחשבה – כמה צריך מהם ובאיזה גובה ועומק הם רצויים?) קיימות עוד תוספות שיכולות להתאים לארון השינה. ניתן להרכיב מראה על אחת הדלתות הפנימיות של הארון שתאפשר לכם להתארגן והתלבש בלי לצאת מהחדר למקלחת. כמו כן, ניתן למקם טלוויזיה בתוך הארון – הפתעה נעימה לאורחים שבאים לבקר ופתרון פרקטי לשילוב נכון של רהיטים. ישנם ארונות המחביאים בתוכם קרשי גיהוץ, סלי כביסה ועוד אפשרויות מעניינות ומועילות.

 

עיצוב זה כל מה שחשוב

לעיצוב הארון השפעה ממשית על האווירה בחדר. צבע, גודל, טקסטורה ומאפיינים נוספים של הארון יקרינו על סביבתם הכוללת וייתנו טון עיצובי מסוים לחדר. אחרי הכל, אנחנו מדברים על הארון שבחדר ולא באיזה פריט שולי וקטן.

כשזה נוגע לעיצוב אין נכון או לא נכון. כל אחד מעדיף קו עיצובי וסגנון אחר מהעדפותיו של חברו. בעולם לארונות קיים טווח רחב מאוד של עיצובים הנע מהסגנון המודרני והמינימליסטי המאופיין בקווים ישרים ועיצוב “נקי” עד לסגנון הכפרי המוכר בשל צבעיו חמים והאופי העתיק שלו. מומלץ לחשוב איזה סגנון מתאים לאופי החדר וישתלב אתו היטב. כמו כן כדאי להרהר בשאלה האם הארון יהיה אחיד עם התמה העיצובית השלטת בחדר או שמא דווקא יהווה לה ניגוד מעניין (מבחינת צבעים, צורה וכדומה)? ברגע שיהיה לכם את החזון היצירתי המדויק עבור הארון הבחירה בין האפשרויות עשויה להתגלות כקלה הרבה יותר.

 

על איכות ואחריות לא מתפשרים

בחירת ארון לחדר השינה היא ממש לא הזמן להתקמצן על כסף. ארון הוא רהיט חשוב שמיועד לשרת את החדר לאורך שנים ארוכות וטובות, ולכן שווה להשקיע בו את הסכום הנדרש על מנת שיהיה עשוי מחומרי גלם טובים ובעלי רמת גימור גבוהה. בחירה בארון מחומרים ירודים עלולה להיות מצערת למדי ברבות השנים – היא עלולה להוביל להיווצרותם של פגמים אסתטיים שונים,  להזדקקות לתיקונים בתדירות גבוהה יחסית ואף  לקנייה מחודשת של ארון במקרים מסוימים.

נוסף על האיכות מומלץ להקפיד גם על עניין האחריות. הארון כאמור צריך להחזיק למספר רב של שנים ולכן כדאי לקנות רהיט אשר בא עם תעודת אחריות מקיפה וכוללת לטווח ארוך. כך תהנו מראש שקט בכל הקשור לארון ותוכלו לאחסן בו חפצים כאוות נפשכם וללא חשש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *