ריהוט לבית

איך לבחור ארון בתוספת זכוכית

 

איך לבחור ארון בתוספת זכוכית

איך לבחור ארון בתוספת זכוכית

 

אין יוצא דופן, כולנו נהנים משירותיו של ארון (או כמה) הממוקם בבית. אחרי הכל, כשזה נוגע לאחסון, ארון הוא פשוט הפתרון האידיאלי. עם זאת, לפעמים הבחירה בארון עץ סטנדרטי עלולה להתגלות כמשעממת למדי ומעלה את הצורך ביצירת עניין במרחב האחסון. מה אתם אומרים על ארון בתוספת זכוכית?

אחד הרעיונות המוצלחים עבור הכנסת העניין וגיוון המבוקש הוא שימוש בארון בתוספת זכוכית. העץ והזכוכית הם שני חומרים גלם שמתחברים היטב אחד עם השני ויוצרים משחק מרתק של ניגודים, מרקמים וצבעים. במאמר הבא נדון מעט בארונות המשלבים זכוכית בתוכם, ונציג היבטים שונים הנוגעים לבחירה מדויקת של רהיטים מסוג זה.

לצפייה בקטלוג ארונות בתוספת זכוכית שלנו לחצו כאן.

 

3 הפרמרטרים המרכזיים לבחירת ארון בתוספת זכוכית מנצח

החשיבות של צבע הזכוכית

אחת האסוציאציות הראשונות העולות לשמע המילה זכוכית היא שקיפות, ולא בכדי. מדובר באחד מסימני ההיכר הבולטים של חומר גלם זה, ולמעשה ניתן לראות דרך כמעט כל פריט עשוי זכוכית, בדרגות חדות משתנות.

עם זאת, שקיפות אינה אומרת בהכרח מונוטוניות בצבע. ניתן למצוא בשוק זכוכיות בכל קשת הצבעים וברמות שונות של אטימות. לכן כשבוחרים ארון בתוספת של זכוכית מומלץ להקדיש רגע או שניים להרהור בדבר הצבע המתאים. ניתן לבחור באופציה הקלאסית והפשוטה – זכוכית שקופה וחסרת צבע, אך ניתן גם להתפרע ולבחור זכוכית בעלת כמה צבעים שתשנה את האווירה בכל החדר. חשוב לבחור את הזכוכית בהתאם לעץ העוטף אותה ובהתאם לחדר בו היא נמצאת. כל חדר נושא אופי מסוים ומומלץ לבחור בצבע שיהלום את הסביבה החיצונית ולא יצרום לה.

למשקיענים שבינינו אפשר לשלב בארון ויטראז’. מדובר במדיה אמנותית המשתמשת בחיבורי זכוכיות צבעוניות לכדי יצירת מעין תמונה מהם. שימוש בוויטראז’ רווח מאוד בכנסיות ובאולמות מפוארים, אולם אין סיבה שהוא לא ישתלב יפה גם בסביבה הביתית. עם זאת, יש לציין שאין מדובר בשילוב זכוכית רגיל, והכנסת ויטראז’ לארון תצריך ככל הנראה תקציב גדול יותר (או זמן רב במידה ואתם יצירתיים ומרכיבים את הוויטרז’ במו ידיכם).

להכניס את המוזיאון הביתה

שימוש בזכוכית עבור ארונות הבית השונים יכול ליצור מעין תחושת מוזיאון במרחב הפרטי. במידה והזכוכית אכן שקופה למדי, החפצים המאוחסנים בארון יהיו מוצגים לראווה לעיני כל העוברים בבית. לכן מומלץ לבחור בארון בתוספת זכוכית למקומות בהם הוא מתאים. יכול להיות שעבור ארון חדר השינה המכיל בגדים מקופלים וחפצים אינטימיים הוא יהיה פחות הולם, אך בחדרים אחרים הוא יכול לעבוד לא רע בכלל. למשל באזור חדר האורחים או המטבח.

ניתן אפילו לשחק עם אלמנט זה וליצור מעין תערוכה מושקעת בתוך הבית. אם יש לכם אוסף מעניין או סתם פיצ’יפקס ששווה לחשוף לעיני כל, ארון זכוכית עשוי להוות חלל אחסון אידיאלי. מומלץ לערוך מחקר קטן ולגלוש בבלוגים של אספנים ומעצבים שונים. הם יוכלו לתת לכם השראה לבחירת הארון המתאים עבורכם ואולי גם ילמדו אתכם כיצד לסדר את הפריטים המאוחסנים בתוכו כך שייראו במיטבם. אם רוצים ללכת על מוד התערוכה עד הסוף אפשר גם להשקיע בתאורה פנימית מיוחדת שתיתן תחושה של חלל תצוגה מוזיאלי לכל דבר ועניין.

זכוכית בחדר ילדים זה לא משחק ילדים

זכוכית היא חומר גלם נח מבחינה עיצובית ואפשר לשלב אותה בצורה אסתטית עם חומרי גלם רבים אחרים. ארונות בתוספת זכוכית יוכלו להתמקם בצורה מוצלחת כמעט בכל פינה בבית (למרות הסייג מהפסקה הקודמת – אם הם שקופים יש לשקול כמה אנו מעוניינים לחשוף את פנים הארון לאחרים), אפילו בחדר הילדים. עבור הילדים ניתן לבחור בארונות עם זכוכית צבעונית. ניתן למצוא ארונות עם הדפסים צבעוניים ומושכים את העין שיקלעו לטעמם של צעירי המשפחה. ישנם אפילו ארונות המגיעים עם סט של כמה זכוכיות מתחלפות, כך שניתן בכל פעם לשנות מעט את מראה החדר בהתאם להרגשה או להתבגרות הילד.

חשוב לזכור שזכוכית היא חומר שביר ביותר ולכן יש להתעסק אתה בזהירות המתאימה. כדאי לוודא, במיוחד עבור חדר הילדים אך למעשה לכל ארון מסוג זה, שארון אשר משלב זכוכית מכיל גם את שכבת ההגנה המתאימה. ניתן לומר באופן כללי שגב ההגנה לזכוכית צריך להיות עבה לפחות פי שלושה מהזכוכית שבארון. כך תיצרו הגנה מספקת עבור הארון במקרה של נפילה ותסירו כל צל של חשש מהפוטנציאל המסוכן המגולם בשילוב זכוכית ברהיט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *