ריהוט לבית

מזמינים אתכם להזיז – איך לבחור ארון הזזה 180 ס”מ?

 

איך לבחור ארון הזזה 180 סנטימטר

איך לבחור ארון הזזה 180 סנטימטר

 

כשזה מגיע לארונות, יש ארונות ויש ארונות הזזה. ארון הזזה 180 ס”מ טומן בחובו שלל יתרונות לא מבוטלים: הם פרקטיים, נוחים לשימוש ומשדרים מראה אסתטי מוקפד.

דלתות ההזזה מאפשרות ניצול גדול יותר של חלל החדר מדלתות רגילות – פלוס משמעותי אשר יכול להיות לעיתים ההבדל בין תחושה של חדר קטן צפוף לעומת מרחב מכיל ומרווח.

ארונות מסוג זה באים בגדלים משתנים על טווח רחב למדי, כאשר 180 סנטימטר היא מידה נפוצה הרווחת בבתים רבים. במאמר הבא נציג מספר טיפים לבחירה נאותה של ארון הזזה 180 ס”מ.

לצפייה בקטלוג ארונות הזזה 180 ס”מ לחצו כאן.

 

לבחור נכון ארון הזזה 180 ס”מ – מסילות ביטחון

על מנת למנוע מקרים מצערים מומלץ ביותר לרכוש ארון הזזה עם מסילות שקטות בעלי טריקה איטית.

כלל זה נכון ביתר דגש כאשר בוחרים ארון הזזה המיועד לחדר הילדים, אך שווה ליישם אותו גם בעבור מקומות אחרים בסביבה הביתית. אחרי הכל, בהיסח הדעת גם מבוגרים יכולים להיות מעורבים בתאונות מצערות ומיותרות שמסילות ביטחון ימנעו בוודאות.

נוסף על הביטחון שהן מציעות, הטריקה השקטה של מסילות אלו היא גם יתרון משמעותי ביותר. כאשר בוחרים רהיטים וכלים לבית ישנה חשיבות גדולה לפוטנציאל הרעש שלהם. מסילות אלו מאפשרות שקט מופתי בעת פתיחת וסגירת הארון, וניתן לטרוק אותן הלוך וחזור גם אם מישהו בחדר השני בדיוק מכין שיעורי בית.

 

באיזה דלת תבחרו כשמדובר בארון הזזה 180 ס”מ?

הבחירה בארון הזזה אינה אומרת בהכרח בחירה בארון בעל דלת אחת. ניתן לרכוש ארונות בעלי דלת, שתיים ואפילו שלוש על פני כל משרעת המידות האפשריות, קל וחומר 180 סנטימטר.

כשזה נוגע לבחירת מספר הדלתות אין אופציה נכונה – מדובר בעניין של העדפה אישית. ישנם כאלו שדלת אחת בלבד תהיה פרקטית עבורם, ואילו אחרים ייהנו משירותם של שלוש על מנת לחלק את מרווח האחסון כיאות.

כך או כך, מומלץ לדעת שהאפשרות קיימת ודלת אחת היא אינה הברירה היחידה.

סוג הדלת הוא גם פרמטר עיקרי, ולו מבחינה אסתטית. מדובר בחלק הארי של הארון אשר נצפה מהחדר ולכן חשוב שהוא ימשוך את העין וייראה טוב בסביבתו.

לכן כדאי להקדיש מעט זמן לעיון בדלתות האפשריות, ולבחור אחת שתתאים לכם (ולארון כלו) מבחינת צבע, חומר גלם ועוד.

 

תכנית החלוקה

שימושו הראשון והעיקרי של ארון ההזזה הוא אחסון, לכן רצוי שיהיה זה אחסון נח אשר מתאים לצרכיכם. אם מדובר בארון לחליפות לדוגמה, חשוב שיותקן בתוכו מתלה ושהוא יהיה בגובה מתאים.

אך אם למשל הארון משמש לאחסון כל מיני פריטים קטנים מסוגים שונים ריבוי מגירות יהיה עדיף.

מומלץ לבחור ארון לפי סוג האחסון לו אתם זקוקים. חשוב לתת דגש למידות השונות (עומק, רוחב, גובה בין המדפים) ולוודא שהן אכן מתאימות בגודלן לחפצים אותם אתם רוצים למקם בתוכו.

יש לשים לב שיש לכם מספיק מדפים או מגירות שיאפשרו ארגון פנימי נח של החלל.

חברות ריהוט רבות מציעות אפשרות של הוספת מגירות ומדפים לדגמים הקיימים ובהחלט כדאי להיעזר בה במקרים מסוימים.

יש לציין שכל תוספת של מדף או מגירה מעבר למה שמצוי בדגם הקלאסי תגרור גם עלות כספית מסוימת.

 

איכות היא לא מילה גסה

לא משנה מהו חומר גולם העדיף עליכם לארון – עץ, מתכות, זכוכית או שילוב כלשהו בין השלושה – כדאי מאוד להקפיד על איכות החומרים ועל רמת גימור גבוהה של חלקי הארון השונים.

עניין זה נכון לכלל הארונות, ועל אחת כמה וכמה עבור ארונות ההזזה, בהם בחירה בחומרי גלם ירודים תוביל לשחיקה של מסילות הזזה ולתקיעות מעיקה בעת הפתיחה.

ככל שאיכות החומרים תהיה טובה יותר, כך הארון צפוי לשרוד לאורך זמן רב יותר. לכן במקרים רבים גם מבחינה כלכלית עדיף לרכוש ארון יקר אך איכותי שיוכל להחזיק לטווח הארוך ולא ידרוש תיקונים תכופים.

אם שמתם דגש על כל ההיבטים שציינו – ביטחון, איכות, חלוקה פנימית ומספר דלתות, אנחנו בטוחים שתמצאו את ארון ההזזה האידאלי עבור ביתכם.

עכשיו מה שנותר הוא לקבוע את סגנון העיצוב המועדף (מודרני, מינימליסטי, כפרי או אולי משהו לא מוגדר שפשוט משתלב טוב עם הסביבה), להתקשר לחברת ההובלה הפנויה ולהתחדש בפתרון אחסון אסתטי ופרקטי שישרת אתכם כראוי לשנים רבות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *