ריהוט לבית

יוצאים אל הארון – כיצד לבחור ארון?

איך לבחור ארון

איך לבחור ארון

 

כל בית צריך ארון, או ליתר דיוק כמה… מדובר במוסכמה די טריוויאלית, האומנם? אנו נתקלים לא מעט בשאלה כיצד לבחור ארון בצורה נכונה, (אולי צריך לדפוק עליו כמו אבטיח) חח אנחנו צוחקים, כמובן שלא! אחרי הכל הם פתרונות אחסון אידיאליים כמעט עבור כל דבר. הם מאפשרים אחסון לגובה ולעומק, שליטה וארגון במרחב, ובמקרים מסוימים גם הסתרה נאותה של חפצים מסוימים שמוטב שיישהו מאחורי דלת.

אף ששאלת הבחירה בארון היא פשוטה מאין כמותה, שאלת ההמשך – כיצד לבחור? עלולה להתגלות כמורכבת ותלויה בפרמטרים רבים.

בכתבה הבאה ננסה לעשות סדר בנושא ולהצביע על היבטים חשובים כיצד לבחור כמו בעלי מקצוע אמיתיים.

לצפייה בקטלוג ארונות של אוליווד רהיטים לחצו כאן.

 

בדיוק הארון שרציתם לפי המידה הנכונה

יכול להיות שמדובר בדבר מובן מאליו עבור מרבית האנשים, אך כדאי בכל זאת להדגיש את העניין.

ההיבט אולי החשוב ביותר בארון, הוא בחירתו בהתאם למידות הרצויות. ארונות משמשים לרוב כרהיט מסיבי אשר תופס נפח מכובד ממרחב החדר ולכן חשוב להתאים אותו למקום בו הוא נמצא.

ארון בעל עומק או רוחב גדולים מדי עלולים להקשות על מרחב התנועה בחדר ולהוות סרבול רציני

גובה רב עלול להתנגש בתקרה או בגופי התאורה ולאתגר את הכנסתו דרך הדלת. מצד שני, גם מידות קצרות עלולות להיות לרועץ – ארון קטן יתר על המידה יקשה על אחסון מסודר של החפצים השונים ויגרום לכם להתחיל לחפש פתרונות אחסון נוספים.

משום כך, יש לערוך מדידה קצרה בחדרים השונים ולהבין מהן המידות האידיאליות בכל אחד מהם.

יש לזכור שבכל חדר מדובר בפתרון אחסון המשרת מטרות שונות.

כך למשל, סביר להניח שתרצו בחדר השינה ארון גדול יחסית בו ניתן להכניס את המצעים ואת כל מערכות הביגוד.

לעומת זאת בסלון או במטבח תעדיפו כנראה למקם אותו באופן סולידי יותר שלא יגזול את מה שיש למרחב להציע.

 

כחומר ביד היוצר

עוד היבט קריטי בסוגיית זו הינה חומרי הגלם מהם הוא מיוצר. לחומרי גלם שונים איכות ומרקם שונה. הם עשויים להשפיע על אורך חיי המדף, על טיב האחסון בו ועל סגנונו העיצובי.

ככלל מוטב לבחור ארון מחומר גלם איכותי יחסית, אשר ישרת אתכם נאמנה ויחזיק מעמד לאורך זמן רב.

כל חלק עשוי לרוב מחומר גלם שונה.

פנים הארון ייעשה לרוב באמצעות חומר הקרוי סיבית ומצופה במלמין. בתוך הכותרת סיבית ישנו טווח רחב למדי של איכויות המושפעות מצפיפות החומר – ככל שהסיבית דחוסה יותר כך היא תהיה בדרך כלל איכותית ויקרה יותר.

גם את גוף הארון מכינים מעצים שונים.

האופציה היקרה תהיה בחירה בעץ סנדויץ’ או עץ מלא. מובן שבחירה בעץ יקר משתלמת כאשר מדובר בארון בחדר השינה או במרחב שעיני כולם נשואות אליו, אך אם הוא משמש כארון חומרי ניקוי נחבא במקלחת אולי מוטב לוותר על היוקרה ולחסוך כמה שקלים.

דלתות הארון הן המקום להתפרע מבחינה עיצובית ולבחור חומר גלם שיתאים לכם ולאישיות שלכם.

ניתן לבחור עצים שונים, חומרים אחרים ואף לעשות שילובים מעניינים (זכוכית יחד עם עץ). שימו לב שעל תקן החלק החיצוני של הארון, הדלתות הן מקום פגיע יחסית ונח להתלכלך.

לכן מומלץ לבחור בחומרים בעלי רמת גימור גבוהה ובסוגי משטחים שיהיו קלים לניקיון.

 

אמרי לי איזה סוג ארון יש לך ואגיד לך באיזה חדר את נמצאת

נוסף על מידות וחומרים, כשמדברים על ארונות יש עוד קטגוריות רבות וסגנונות מגוונים שאפשר לבחור.

גם כאן כלל ההתאמה הוא החשוב ביותר וצריך לבחר בהתאם לחדר בו הוא מצוי.

ישנם ארונות בעלי מראה מובנית על קיר הדלת. הם יכולים להשתלב היטב בחדר השינה ולסייע במלאכת האיפור וההתלבשות בבוקר. פיצ’ר נוסף שעשוי להיות מועיל במיוחד בחדר השינה הוא ארון בעל דלת הזזה.

היתרון הגדול הגלום בדלת זו הוא שהיא אינה תופסת מקום נוסף בחדר בעת פתיחת הארון. עם זאת, דלתות הזזה בנויות על מסילה שתופסת חלק מהעומק הפנימי של הארון וכדאי לקחת את זה בחשבון.

ארונות פתוחים עשויים לשרת באופן מוצלח את הסלון או המטבח. הם משמשים כמעין ארונות ראווה ונוסף על האחסון שהם מציעים יש בהם גם תרומה אדירה לעיצוב המרחב.

לכן מוטב להקפיד בהם על הסדר ולאחסן בהם חפצים פומביים יחסית, כגון ספרים, כלי מטבח נאים או פריטי נוי אחרים. פריטים אשר מאוחסנים בארונות פתוחים חשופים לשמש ולאבק ולכן אחסון בגדים למשל פחות יתאים להם.

בחדר הילדים מומלץ לאחסן באחד בעל מגירות תחתונות רבות, על מנת שיוכל להתאים לצרכי הילד בנוחות. בנוסף כדאי לבחור בעיצוב נגיש ומזמין עבורו: ידיות נמוכות ונוחות לתפעול, עיצוב צבעוני וכדומה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *